

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bulk |
| Polarity | Bipolar |
| Type | Hall Effect |
| Output Type | Open Collector |
| Max Supply Voltage | 30 V |
| Min Supply Voltage | 4 V |
| Max Output Current | 50 mA |
| Max Supply Current | 5 mA |
| Test Condition | 25 °C |
| Sensing Range | 7mT Trip , -7mT Release |
Stock: 253
Distributors
pcbx
Unit Price$0.25488
Ext.Price$0.25488
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.25488 | $0.25488 |
| 10 | $0.22662 | $2.26620 |
| 50 | $0.20150 | $10.07500 |
| 100 | $0.18331 | $18.33100 |
| 500 | $0.16676 | $83.38000 |
| 1000 | $0.15171 | $151.71000 |
| 3000 | $0.14178 | $425.34000 |
| 5000 | $0.13250 | $662.50000 |
